knipex logo
Kliešte ABCKnow-how o kliešťoch › Inštalatérske kliešte

Inštalatérske kliešte

Kliešte na vodné čerpadlá

CobraCobra 

AlligatorAlligator

Kliešte na vodné čerpadlá sú úchopové kliešte s prestaviteľným kĺbom. Podľa nastavenia polohy sa mení šírka rozovretia a tým i schopnosť uchopenia. Hranaté alebo oválne vybratie v rozovretí je väčšinou ozubené a nazýva sa tiež “horáková diera“. Pôvodne sa kliešťami na vodné čerpadlá doťahovali upchávky vodných čerpadiel v automobiloch. Od toho je i ich názov. Kliešte na vodné čerpadlá sa dobre hodia k uchytávaniu dielov všetkého druhu i s väčšími priemermi, či už sú guľaté, štvorhranné alebo šesťhranné.

možnosti prestavenia možnosti prestavenia

Čím viac možností prestavenia majú kliešte na vodné čerpadlá, tým lepšie.

sa samé  „zahryznú“ do súčiastkyKliešte na vodné čerpadlá KNIPEX sú konštruované tak, že sa samé  „zahryznú“ do súčiastky: ak sú tieto kliešte správne nastavené, nemusia sa rukoväte stláčať k sebe. Stačí tlak na horné rameno klieští. Tým je ruka pri práci značne odľahčená. 

Kliešte na vodné čerpadlá KNIPEX Cobra a Alligator majú prevlečný kĺb, tzn. že jedno rameno klieští je prevlečené cez drážku v druhom ramene klieští. Pomocou tohto stabilného dvojstranného vedenia vydržia tieto kliešte aj väčšiu záťaž. Oba modely sú tiež vybavené zaistením zovretia: pri malom nastavení náražajú rukoväte klieští na seba.

Zuby Zuby klieští na vodné čerpadlá Cobra a Alligator sú naviac indukčne kalené. Tým je zaručené, že i po dlhšom používaní kliešte zachytávajú pevne a bezpečne.

Nejpokrokovejšou technikou  u klieští na vodné čerpadlá disponujú kliešte KNIPEX Cobra: ich rozovretie sa dá rýchlo a pohodlne nastaviť priamo na súčiastke pomocou tlaku na tlačítko. Nehrozí žiadne nepohodlné skúšanie pre nájdenie správnej šírky rozovretia.

Geniálne jednoduché

Namiesto toho: hornú polovicu čeľustí priložíte na súčiastku, stisknete tlačidlo a prisuniete spodnú čeľusť. Geniálne jednoduché.

Nastavenie pritom zostáva absolútne pevné, do tej doby, než sa stlačením tlačidla znovu neuvoľní. Nezamýšľané prestavenie, napríklad keď sú kliešte krátko odložené z ruky alebo dokonca behom uchytenia, je u Cobier vylúčené.

 

vytlačiť